Перші кроки учасників "Школи Локальної Демократії"

Дата: 01.02.2018 09:23

29 січня учасники «Школи локальної демократії» - Купельський Леонід, Прокопченко Тетяна, Філіпенко Зоя, після навчання у І –й сесії провели роз’яснювальну роботу для старост Лісовогринівецької об’єднаної територіальної громади.

Розмова йшла про особливості роботи органів місцевого самоврядування  у процесі децентралізації, а саме про шляхи ефективної комунікації  місцевої влади і громади та інструменти локальної демократії.

демократії.

Під час семінару говорили , що собою являє децентралізація,  її етапи та на чому потрібно зосередити увагу щоб досягти гарних результатів у громаді.

При розмові були сформульовані такі етапи роботи громади:

1. Сформувати ефективну команду (спеціалісти, креативні люди, підвищувати кваліфікацію та мотивацію працівників).
  2. Провести інвентаризацію усіх наявних на території громади ресурсів.
  3. Подолати страх здійснювати реформи на території громади.
  4. Налагодити комунікацію з мешканцями, активними громадянами, створити органи самоорганізації населення.
  5. Визначитися з пріоритетними напрямками розвитку. Сформувати план дій (стратегію розвитку громади).
  6. Не чекати, що хтось має дати гроші. Їх потрібно навчитися заробляти.

Тетяна Прокопченко